Top

ALVIM

ALVIM Biyofilm Sensörleri; endüstriyel sistemlerde bakteriyolojik faaliyetin ve biyofilm oluşumunun on-line olarak izlenmesi amacı ile kullanılan, biyokimyasal sensörlerdir.

ALVIM Biyofilm Sensörleri, bakteriler ile mücadelenin yürütüldüğü; soğutma kuleleri, chiller üniteleri, UF ve RO gibi membran sistemler gibi birçok farklı endüstriyel proseste kullanılabileceği gibi, üretim suları ve CIP (clean-in-place) de dahil birçok süreçte uygulanabilirdir.

ALVIM

ALVIM Biyofilm Sensörleri, sudaki bakterilerin yaşamsal faaliyetlerinden kaynaklanan biyoelektrokimyasal sinyalleri ölçerek, bakteriyel kirlenmeyi ve biyofilm oluşumunu 7/24 online olarak izlemenize yardımcı olur.

ALVIM Biyofilm Sensörleri ayrıca, türü ve markasından bağımsız olarak, okside edici biyositlerin (oxidizing biocides) dozlarını da izleyebilmektedir.

Alvim Devam İçeriği-1

4-20mA çıkış sağlayan ALVIM biyofilm sensörlerini; Scada/PLC sistemlerinizde görselleştirebilir veya bulut tabanlı IoT uygulamalarınıza kolaylıkla entegre edebilirsiniz. Sisteminizdeki bakteriyel kirlilik ve biyofilm oluşumu için alarm noktaları tanımlayabilir, 7/24 online kontrol sağlamanın yanında, gerektiğinde hızlıca aksiyon alabilirsiniz.

4-20mA çıkışı sayesinde ALVIM biyofilm sensörleri, kimyasal dozaj pompalarına da bağlanabilmektedir. Bu sayede; sensörlerimiz sisteminizde biyofilm oluşumu tespit ettiğinde biyosit dozaj pompanızı açabilir, biyofilm oluşumu ortadan kalktığında ise dozaj pompanızı kapatabilir. Bu, bakteriyel kirlenme ile en etkin kimyasal mücadeleye imkan vermesinin yanında, sarfiyatlarınızda tasarruf anlamına da gelebilmektedir.

Alvim Devam İçeriği-2

Videolarımız